Dags att anmäla sig till jullovsträningen 2-6 januari 2026

Halmstads konståkningsklubb bjuder in sina åkare till jullovsträning 2-6 januari 2026. Jullovsträningen sker som både hel- och halvdagar på grund av Hammers har cup+match samt att andra aktörer också är på isen. Det gör att vi fördelar passen på ytterligare en dag. Vi försöker i den mån det går att planera så åkarna är i ishallen ”halvdagar”.

Förtäring: Endast lättare mellanmål (smörgås och frukt) ingår. Önskar man något mer att äta så tar man med sig detta själv. 

Pris:
Pris: 1100 kr (administrativ avgift 300 kr, träningsavgift 800 kr)
Ingår: 8 ispass, 4 off-ice pass 
Gäller för Illusion: 4 ispass 150kr/tillfälle

Det totala beloppet (administrativ avgift och träningsavgift) betalas senast den 12 december till Halmstad konståkningsklubbs swishnummer 123 584 24 55 (märkt med åkarens namn och grupp).

Saknar ni Swish kan ni kontakta lager@halkk.se.
Avbokning kan endast göras till e-post: lager@halkk.se.  
Vid avbokning behåller klubben 300 kr i administrativ avgift.

SISTA ANMÄLNINGSDAG ÄR 20 NOVEMBER 2025.
Vänligen respektera anmälningstiden så att vi kan planera träningen under bästa förutsättningar.

Mer information och träningsschema kommer att publiceras på hemsidan och genom utskick. Vår förhoppning är att schemat är klart innan jul.

Välkommen med din anmälan!
Halmstads konståkningsklubb, lägergruppen

Bild av Jesper Friberg
Jesper Friberg
Ledamot i styrelsen.
Prenumerera på Klubbnyheter

Ange din e-postadress för att prenumerera och få meddelanden om nya nyheter via e-post.