KONSTÅKNING OCH SKRIDSKOSKOLA I HALMSTAD

Från nybörjare till elit

Vi erbjuder träning från nybörjare på skridskor i skridskoskolan till elitträning för konståkare. Med stort engagemang från tränare och föräldrar ser vi till att alla får samma chans att lyckas nå sina mål och samtidigt ha roligt.

KONSTÅKNING OCH SKRIDSKOSKOLA I HALMSTAD

Från nybörjare till elit

Vi erbjuder träning från nybörjare på skridskor i skridskoskolan till elitträning för konståkare. Med stort engagemang från tränare och föräldrar ser vi till att alla får samma chans att lyckas nå sina mål och samtidigt ha roligt.

Nu kan ni beställa träningskläder från Relode till bra pris

Tack vare vårt samarbete med RELODE kan ni nu beställa träningskläder till bra pris. Nedan kan du se listan med de kläder som går att beställa till extra bra pris. Betalning: Du betalar dina varor när du hämtar upp dem. Dam/flickor Tights 300:- Clean tights flared 350:- Shorts 250:- Joggers Titan 300:- Clean wide sweatpants 400:- Sport-BH 250:- Toppar och linnen 220:- T-shirts 200:-

Läs mer
2 januari, 2026

Välkomna till årets jullovsträning

Idag börjar jullovsträningen och vi hoppas alla som deltar ska få riktigt roliga dagar. Notera att man måste ha anmält

27 december, 2025

Träningskläder från Relode till bra pris

Tack vare vårt samarbete med RELODE kommer ni inom kort få möjlighet att beställa träningskläder därifrån till ca halva priset.

21 december, 2025

Ett stort tack till alla som gjorde vår show magisk!

Nu har sista föreställningen genomförts och det är med en lycklig känsla vi packar ihop och avrundar ett helt fantastiskt

9 december, 2025

Tider för Slingan 14 december

Här är tiderna för uppvärmning för de som ska vara med på Slingan nu på söndag. BlåbärUppvärmning 09.15På isen 10.00

30 november, 2025

Nyhetsbrev december

Första advent är här och det är inte bara hemma vi börja få upp pulsen med våra julbestyr. I onsdags

25 november, 2025

Påminnelse träningsavgifter

Samtliga avgifter för höstterminen är skickade. Önskar ni en kopia på fakturan så maila ekonomi@halkk.se och uppge åkarens namn. Nästa

Idag 5 januari tränar

Klicka på gruppnamnet för mer info.
Uv = Uppvärmning
Träningstider kan justeras med kort varsel p.g.a. tävlingar, etc.
OBS! 2-6 januari pågår jullovsträning för de som är anmälda till det. Ingen ordinarie träning under de dagarna.

2026 januari

Vill du stötta Halmstads Konståkningsklubb och synas extra med ditt företag?
Se våra sponsorpaket